متریال کانکس
09
نوامبر

متریال کانکس

متریال کانکس

متریال کانکسمواد اولیه کانکس

متریال مصرفی یا همان مصالح به کار رفته در کانکس یا کانکس از چه نوع اجناسی ساخته میشود سوالات متداولی میباشد که اکثر مشتریان آن را سوال مینمایند و ما آنرا توضیح خواهیم داد.

کانکس برای ساخت به اجناس متعددی نیازمند میباشد که با یک سیستم خاص پس ازطراحی تبدیل به یک سازه میشوند که کانکس نامیده میشود.

1-شاسی که اکثرا از تیر آهن یا ضخامت های متغیر میباشد و در بعضی مواقع از قوطی نیز برای شاسی استفاده شده که این نوع شاسی به هیچ عنوان توصیه نمیگردد.
2-اسکلت کانکس اکثرا برای کانکسهای تولید شرکت یووا از قوطی نمره 40×40 و 80×40 با ضخامت 2mil میباشد.
3-هوک بلت های قوی از پلیت های 10mil برای استفاده از صفحه قلاب جهت جابه جایی کانکس.
4-ضد زنگ از نوع طوسی و یا اخرایی.
5-عایق بندی کل بدنه و سقف از نوع پلاستوفم با دانسیته مجار و کند سوز.
6-نمای بیرونی کانکس اکثرا از ورق استاتیک با ضخامت 5/. گام دار و برای برخی از کانکسهای خاص از ساندویچ پانل و برای کانکسهای فروشگاهی از کامپوزیت و ترموود میباشد.
7-پوشش داخلی بدنه و سقف از دیوارپوش درجه PVC شرکت کمپارس و برای کانکس ویلایی یا مسکونی از لمبه یا کناف با رنگ آمیزی کامل استفاده میگردد.
8-پوشش داخلی کف از تخته های 18mil ضد آب و پوشش نهایی از کفپوش و برای برخی از سازه ها از نوع سرامیک میباشد.
9-درب و پنجره ها از نوع آلومینیومی و برای سازه های خاص از نوع upvc با یراق آلات درجه یک و شیشه های 4mil استفاده میگردد.
10-سیستم وایرینگ از سیم و کابل نمره 5/2 و کلید و پریز دلند روکار با استفاده از چراغ تونلی و مهتابی برا روشنایی داخلی استفاده میگردد.
11-رنگ آمیزی از نوع رنگ سحر درجه یک یا هاویلوکس .

موارد بالا برای سازه بصورت سالنی بوده و برای برخی کانکسها متفاوت بوده به طور مثال برای کانکس سرویس بهداشتی از مواد و اجناس متفاوتی استفاده میگردد و یا کانکس کمپ که در اصل دارای سازه بسیار متفاوت تر بوده و به همین دلیل قیمت کانکس با توجه به اجناس مصرفی و متراژ مشخص میگردد.

مواد اولیه کانکس پانلی

کانکس پانلی از دسته کانکسهای خاص بوده و طبق ابعاد طراحی شده پانلها برش خورده و بصورت کام و زبونه به هم متصل میگردند.عایق پانل از نوع پلی یورتان میباشد که به صورت تزریقی بین دو ورق تزریق میگردد. ورق استفاده شده از نوع آلوزینک یا گالواینزه گام دار میباشد.اسکلت کانکس از پروفیلهای 80×80 با ضخامت 3mil و استفاده از ورق های برش خورده بصورت یوU جهت قرار گیری پانلها جهت اتصال به بدنه میباشد.

مواد مصرفی در کانکس سایدینگ

با توجه به نمای متفاوت این سازه نوع اسکلت کانکس سایدینگ با پروفیل کشی بیشتری بوده و فواصل پروفیل ها در فاصله 50 سانتی بوده و نمای خارجی از سایدینگ طرح کانادایی میباشد.